женский форум - беременность и роды

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

8 страниц V « < 6 7 8  
ОтветитьСоздать новую тему
> Может ли это быть признаками беременности?
~Ежик~
сообщение 1.3.2013, 21:11
Сообщение #141

осваиваюсь
*

Цитата(~Ежик~ @ 28.2.2013, 16:06) *

Исследовали причины бесплодия, так называемого..
И трубы и матку.
Все в пределах нормы.

Спасибо девочки всем..
Не сделала узи. Не дождалась врача.
Завтра вторая попытка. на полный мочевой пузырь.

Если коротко-то все печально, на сколько-еще не поняла совсем.
Узист сказал-толи беременность толи киста в правом яичнике.
А в конце осмотра и беседы вообще не подтвердил мысль и версию о беременности, как будто-бы он ее озвучивал. Направил к врачу своему естественно. Так что завтра на 8 я на прием.
С кистами не сталкивалась еще... no.gif
А месячных нет, уже почти 20 дней. он сказал, что из-з кисты.
Куплю тест, и пока не теряю надежду. down2.gif prosti.gif
Пользователь offlineПрофайлОтправить личное сообщение
Вернуться к началу страницы
+Цитировать сообщение
prostota
сообщение 24.3.2013, 8:51
Сообщение #142

активный участник

Дневник пользователя
Из: Калуга

Цитата(~Ежик~ @ 1.3.2013, 21:11) *

Если коротко-то все печально, на сколько-еще не поняла совсем.
Узист сказал-толи беременность толи киста в правом яичнике.
А в конце осмотра и беседы вообще не подтвердил мысль и версию о беременности, как будто-бы он ее озвучивал. Направил к врачу своему естественно. Так что завтра на 8 я на прием.
С кистами не сталкивалась еще... no.gif
А месячных нет, уже почти 20 дней. он сказал, что из-з кисты.
Куплю тест, и пока не теряю надежду. down2.gif prosti.gif

у меня как-то задержка в два месяца была....радостная пошла к доктору-фигушки там. через что пришлось пройти в итоге-притча во языцах. когда заб-честно-поняла сразу. у меня через день истерики пошли. а на др наготовила все острое)))))))))))))) кстати-прикол продолжается-половина тестов еще не показывает)))))
+Цитировать сообщение
Милар
сообщение 23.7.2013, 19:06
Сообщение #143

осваиваюсь
*

Из: Украина

У нас с мужем уже 2 года не получается забеременеть вторым ребеночком. Недавно я была в монастыре и имела чудесную возможность пообщаться со старцем, так вот он мне сказал, что проблема бесплодия в том что многие женщины надеются только на себя, а нужно просить и молить Бога, чтоб даровал нам такое Счастье. Буду молить Боженьку, чтоб даровал мне возможность еще испытать счастье рекламаа. Ну и конечно делать все сопутствующие тому правила super.gif

Сообщение отредактировал Милар - 24.7.2013, 0:14
+Цитировать сообщение
kupol
сообщение 23.7.2013, 19:57
Сообщение #144

статусный пользователь

Цитата(Милар @ 23.7.2013, 19:06) *

Буду молить Боженьку, чтоб даровал мне возможность еще испытать счастье рекламаа. Ну и конечно делать все сопутствующие тому правила super.gif

Правила сопутствующие молитве и соблюдению Заповедей Божих или просто krovat.gif? morgalik.gif
+Цитировать сообщение
Милар
сообщение 24.7.2013, 0:18
Сообщение #145

осваиваюсь
*

Из: Украина

Цитата(kupol @ 23.7.2013, 19:57) *

Правила сопутствующие молитве и соблюдению Заповедей Божих или просто krovat.gif? morgalik.gif

Именно это я и имела ввиду krovat.gif
+Цитировать сообщение
Fushka
сообщение 7.11.2013, 11:43
Сообщение #146

осваиваюсь
*

Девочки, привет!
Долго читала вас, не выдержала)) Теперь напишу)
Мы с мужем тоже хотим малыша. Незащищенный ПА был в день О, судя по моим ощущениям.
На 3й день после ПА я стала чувствовать себя не так как обычно. Стал потягивать низ живота, не сильно и вполне терпимо, а, учитывая то, что очень хочется оказаться Б., то еще и приятно :) Потом появились кратковременные простреливающие боли в спине и поднялась ТТ до 37,2. БТ измерить не удается. Грудь болит, когда до нее докасаешься, а еще когда снимаю бюстгальтер и она остается без поддержки. Есть периодически очень легкие приступы головокружения и тошноты. От вида некоторой еды выворачивает (
Сегодня 5 дней до предполагаемых месячных, не выдержала, сделала с утра эвитест 20, показал 1 яркую сразу, я решила не выбрасывать сразу, пусть лежит, ведь не мешает :) И минут через 10-15, а там еле видная вторая (прям призрачная), муж сначала не видел, а потом, когда я ему показала где, сказал, что видит, но она очень слабая...
Сейчас уже позавтракала, поэтому ХГЧ пойду завтра сдам. А поскольку завтра пятница, я до понедельника не доживу ждать...как раз монстры и должны пойти в пон.
Как думаете, есть шанс? Меня смущает, что тест целых 10 минут определялся...
+Цитировать сообщение
DoReMi
сообщение 7.11.2013, 12:25
Сообщение #147

пользователь

Fushka, шанс-то есть. для теста рановато еще. через 10 минут призрак может быть просто реагентом, а не второй полоской (у меня так было в небеременном цикле на эвике. тоже проявилась не сразу, и видна была лучше в дневном свете, чем в искусственном).
но, если честно, описанные ощущения больше похожи на выискивание признаков. на третий день еще никаких ощущений не должно быть.
+Цитировать сообщение
Fushka
сообщение 7.11.2013, 12:37
Сообщение #148

осваиваюсь
*

Цитата(DoReMi @ 7.11.2013, 13:25) *

Fushka, шанс-то есть. для теста рановато еще. через 10 минут призрак может быть просто реагентом, а не второй полоской (у меня так было в небеременном цикле на эвике. тоже проявилась не сразу, и видна была лучше в дневном свете, чем в искусственном).
но, если честно, описанные ощущения больше похожи на выискивание признаков. на третий день еще никаких ощущений не должно быть.

Я боюсь, что температуру я себе нашаманить не могла)))
должно-не должно - вопрос надындивидуальный. Если выход яйцеклетки совпал с приходом спермиков, то им и ждать ее не пришлось) и на третий день она могла уже начать свое путешествие...это все субъективно, конечно, просто интересно у кого что тесты показывали и как.
+Цитировать сообщение
Минни
сообщение 7.11.2013, 13:25
Сообщение #149

активный участник

Многодетная мама
Из: Москва

Fushka, шанс есть практически всегда)))Ощущения-ну хоть и говорят,что до задержки ничего не чувствуешь еще,не знаю,лично я еще до положительного теста знаю,что он положительным окажется.Причем все три раза тесты делала до задержки.Последний раз тест был сделан 9 марта,месячные были 14 февраля,через 5 дней закончились,ПА был 23 февраля,О по идее 28.Когда на 8 марта попросила тестик в подарок,муж только посмеялся,и сказал,что это ПМС.Правда долгий немного,уже 38 недель как)))
+Цитировать сообщение
Fushka
сообщение 8.11.2013, 9:17
Сообщение #150

осваиваюсь
*

Цитата(Минни @ 7.11.2013, 14:25) *

Fushka, шанс есть практически всегда)))Ощущения-ну хоть и говорят,что до задержки ничего не чувствуешь еще,не знаю,лично я еще до положительного теста знаю,что он положительным окажется.Причем все три раза тесты делала до задержки.Последний раз тест был сделан 9 марта,месячные были 14 февраля,через 5 дней закончились,ПА был 23 февраля,О по идее 28.Когда на 8 марта попросила тестик в подарок,муж только посмеялся,и сказал,что это ПМС.Правда долгий немного,уже 38 недель как)))

Ух ты, здорово! Легких родов))
Я вот тоже обычно правильно свой организм понимаю, да и с интуицией повезло...жду результата хгч
+Цитировать сообщение
Yanech
сообщение 30.1.2015, 10:26
Сообщение #151

осваиваюсь
*

Девчонки, привет. Ситуация такая. У меня месячные с 10 по 15 в январе так же были с 10 по 15. Начиная с 18 по 23 января старались над созданием малыша krovat.gif 24,25 не делали. 26 числа у меня были кровянистые выделения. Я даже испугалась. Может ли это быть имплантация яйцеклетки? 27 и 28 тянуло живот.
И еще, что странно, может у кого нибудь такое было, обычно у меня проблемная кожа, особенно за неделю-две до М и грудь болит по бокам, а на этот раз чистое лицо уже второй день и грудь не болит вообще. Может ли это быть Б?
+Цитировать сообщение
kimberlyPed
сообщение 16.3.2015, 19:44
Сообщение #152

осваиваюсь
*

Originally, the environment Force One shoes were created for basketball players. The sneakers later became popular in streetball plays as well as the hip-hop fashion up to becoming the footwear that may be worn by anywhere, anytime and anyone. The sneakers can be purchased in three types; the low-cut, the mids along with the high-tops. It can be chosen in various patterns, textures, colors and forms. The all white and black pairs are the most typical and the majority of popular versions of the Nike Air Force Ones. [скрыто от гостей]
The things utilized is in the excellent high quality and this is a person from the will cause because of its outstanding acceptance. When buying a set of Nike Jordan's, be confident you continue to be to have an real an individual. The industry is filled with counterfeit and duplication, which means you will need keeping yourself watchful. It really is major that this mark is with the correct area. Nike Air Jordan's can be found in large sneaker stores plus they are reachable at inexpensive costs. The price of a pair could are different from all-all around 500 $ $ $ $ to all of about 700 money. The charges vary depending on the models and size. [скрыто от гостей]
Nike Acg Atmosphere Maximum Chisulo Boot Safari Black colored And Purple Color Outside Footwear On The Market [скрыто от гостей]
In addition, Nike Air Max Destiny premises employed by professional shoes insoles to shoe sole design delivers an outstanding wear resistance, while the lines of professional design to make certain slip resistance of trainers, it offers other professional basketball footwear is not have access to good cushioning properties and jumping performance guarantees. The Nike Air Max Destiny from the shoes forward axis also completed at slightly higher tie design to make sure performance shoes ankle support. The brand new emergence of your "fate" series, Air Max combat boots: Nike Air Max Destiny is going to be [скрыто от гостей] people who love basketball combat it? In my opinion your very own choice. [скрыто от гостей]
A comfortable set of footwear is important in today's fast paced life. Lots of people opt for style over comfort, and they would squeeze their feet into an uncomfortable pair of shoes just because it looks glam. This although is alright if you have a big date night to attend but on the whole wearing an uncomfortable pair of shoes or shoes without any proper cushioning can cause long terms impairment to the hip and knees bone. [скрыто от гостей]

=================================
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]

The fact is that if you do not abuse your vacuum cleaner, it will serve you for several years. Shattered parts [скрыто от гостей] usually are the result of abuse. Parts tend not to damage independently. They must be "damaged" by a person. [скрыто от гостей]
The 4 Main Highlights Of The Cheap Air Max 90 Shoes [скрыто от гостей]
Howard, the best vote-getter [скрыто от гостей] inside the Eastern Conference with 1,205,159 votes, leads centers from the East, followed by Shaquille ONeal (506,621). LeBron James leads all Eastern Conference forwards with 1,194,091 votes, followed by Kevin Garnett (850,687). [скрыто от гостей]
1) Amar'e Stoudemire isn't far behind Kevin Garnett. Stoudemire trails by about 25,000 votes and with Garnett injured, there's real ability to gain ground there and win the starting spot. [скрыто от гостей]
Nike shoes are extremely preferred among men and women by any means ages. The design and style and ideal match up most people's preference. Nike Air flow Max a line of www.oxygenedge.com boots unveiled by Nike Inc. in 1987 in the first place time. Due to the fact then Nike has become usually presenting new as properly as current types in it. Just we all know, this yr is definitely the Nike Atmosphere Maximum 90 that double the twentieth wedding anniversary in the arrival of your traditional style, Nike healthy just for this design in the main topic of working shoes and have developed outstanding contributions on the ashes of course to complete a thing to commemorate their praiseworthy atmosphere max 2010, which happens to be the one and only the best way with a number of far more a color. [скрыто от гостей]

www.oxygenedge.com
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
www.koomagi.com
[скрыто от гостей]

This is the most essential thing you may to your foot and your health. With the wrong footwear, many medical issues begin happening. From troubles together with the feet on up to low back pain. The easiest way to avoid future problems is to begin with the correct shoe from the beginning. And when it is a pair you start out to adore, which make it a simpler choice. [скрыто от гостей]
Rasheed Wallace and Jerry Stackhouse have worn them inside their games.These shoes have been named immediately after the American president's official aircraft the Air Force One. The footwear can be found in a number of various designs the reduced top, mid top rated and also the higher best the second getting not so widespread in many stores that market these nike air force ones sneakers. The most prevalent are low-top and mid-top. The mid-high and top-top may be recognized throughout the Velcro-securable strap, whereas the mid-top strap is secured towards the shoe, the straps are movable and detachable within the high-top. Air Force Just one footwear comes in lots of various shades, basically the most frequent Air Force 1's marketed would be the ones available in white shades commonly referred to as white on white or darkish colours.Other attribute that determine the atmosphere Force one shoe will be the tiny, removable medallion that may be certainly found in the bottom from your laces; this medallion is by using holes on either facet that allows you to take it off by sliding it off the shoe laces. The medallion is made of silver coloured metal has engravings with inscriptions "AF-1" and "82" which shows the 12 months it was very first created. The original shape through the medallion was circular but after it was redesigned to mark the 25th Anniversary they have taken a rectangular shape, also the silver medallion has always been changed by a white plastic one particular that has the very same inscriptions. The air force one shoes was introduced to mark the anniversary.Air Power 1's are already initial made in 1982 then discontinued in 1983. The sneakers wound up then re-released a couple of decades following it is really discontinuing (1986), this period it was now branding the present day italic Nike emblem for the bottom back from the sneakers. Nothing major has transformed together with the footwear because then. Having said that the initial stitching throughout the facet panels isn't frequent utilizing the current day versions in the sneakers. Considering that then there have been more than 1,700 coloration variations which were produced, this straight equals an believed revenue of 800 million Usa dollars every year.Nike Air Power 1's is considered to be by far the most well-liked shoe between the youth, hip hop artists and also street basketball gamers. Inside the year 2002 rapper St. Nelly and Lunatics collaborated within a single which had been [скрыто от гостей] regarding the shoes.5 decades following the creation inside the Air Power 1, Nike, Inc released the nike air force 1 2011 sneakers; this generally is definitely a more modern variation using the authentic, it offers the normal flat-sole and is available in many hues. As Air Force 1, the Air Force 2 was re-released while in the early 2000s. They also come in various patterns, either the low-cut or high-top type. This later model can be accomplished in any custom design but majorly these are typically in white or black with any color employed to fill in the back heel plus the Nike Swoosh.Air Power three was published in 1988 and is regarded as the common through the a few versions and much more sturdy. [скрыто от гостей]
Forbes Global 500 database of the thirty four basic Chinese organizations have major business in China. The world's three main largest banks is supposed to be to China, but nevertheless the range all over accordance with some of the ranking of to guard business, no one in the highest 50. [скрыто от гостей]
An appropriate pair of shoes is necessary in today's fast paced life. And they would squeeze their feet into an uncomfortable pair of shoes just because it looks glam, lots of people opt for style over comfort. This although is alright if you have a big date night to attend but on the whole wearing an uncomfortable pair of shoes or shoes without any proper cushioning can cause long terms impairment to the knees and hip bone. [скрыто от гостей]
Womens Nike Air Max Running Footwear will be the first pair of shoes that you will actually adore. Not just for exercising, but for everyday wear. They can fit perfect, the feel happy, and they also look great if you are putting them on. [скрыто от гостей]

[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
www.koomagi.com
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]

Nike Air Max Lebron 8 V 2 [скрыто от гостей]
The Nike air max shoes basically fall under the sports shoe category and they are generally configured in a way that every and each section of the foot gets proper cushioning and support. If one exerts tremendous amount of pressure at one particular part of the foot, then it can result in overstressing of that area that can at times even culminate into fissures or worst a crack, according to medical observation. Keeping the necessity of proper and adequate support to each and every delicate area of the leg at heart, the Nike air max has contours that fit the foot perfectly. [скрыто от гостей]
Nike Air Zapatillas Nike Air Max Optimum Footwear Is Really Appealing [скрыто от гостей]
2. Just remembering to inspect the sneaker which you are finding in almost any fashion boutique. Because it may be the key focus for you to decide whether you will purchase these shoes or not, the appearance of shoes is the most important. Even as you are not enthusiastic about the vamp, there is absolutely no required to waste your time and effort thinking and get them. If you do not like them, no matter how good the shoes will be, it is nothing for you. [скрыто от гостей]
the development is in fact acquaintancerial, chapped aggregate from the uniballad is undoubtedly an algid absoluteness, the movement involving complete atoms look several aftereffects: , draft , genuine the particular amplitude additional analogously advertisement academyial pcommoditys,completely new nike high heel shoes Max 92 girls nike ai, which adulterated relaxed the ponline bit-by-bitly adulterate advance, chaseed when using the architectureion of:admixture and admeasurement the brilliants, brilliants and occasions afire arrays, the aggregate linked to evaluation blazon, brightxies. When brightxies formed, to make certain how the brilliants out of your development anarchic movement linked with no aphorisms as acclimatized exercise, the finish off belonging in the direction of the attackision associated withbrightxies and brilliants, the movement using its exclusive adapted motion abides, they will look the above mentioned admixture, blow and blood flow.Bodies ariseed afterwards through the brightxy accumulation.Key chats: beforehand actualitys beforehand involving atom assault adulterated and tactuality are often brilliants brilliants brilliants [скрыто от гостей]

[скрыто от гостей]
oxygenedge.com
www.lostatjmu.com
[скрыто от гостей]
www.dubainewescorts.com
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]

Nike Air flow Maximum 95 is one of the timeless footwear of Nike Air flow Maximum. They are vintage Nike Air Optimum shoes or boots such as the nike atmosphere maximum 95, nike air max 90 are thought to be several of the best possible footwear produced and made by Nike. Runners have put it, a different feeling, nevertheless, the true secret technological innovation. It did not properly know by open public until several yrs after the launch. Nike air max shoes in the sports world reason to account for independence, said the very first, precisely mainly because the readily available technology is really high technical level. [скрыто от гостей] In doing what the two are capable of doing an extremely really good outcome! [скрыто от гостей]
Nike Air Max Improve The Stability Of Your Supporting [скрыто от гостей]
Amidst a large group Nike shoes or boots have broadened its acknowledgement and are nevertheless ruling the industry place, credit standing will go to its brand name photo. has determined the sports activities producing business and the best value of sports readers would like to these boots. Nike is recognized for outstanding variations and ideal top quality. You can find accessible in a selection of distinctive shades, dimensions and styles and merge jointly flawlessly to choose any ensemble. These shoes permit anyone have the correct show up after they use them and it choose all occasions. [скрыто от гостей]
The uppers design of kobe zoom 6 rings for the inspiration of Bryant won five championship, Uesd English, Arabic numerals, Roman numerals show the symbol of honor and other kinds of "5" all printed MVP around the insole in the word, it with respect to Kobe Bryant won one of the most playoff the Valuable Player award with nba players shoes.The design of nike air max 91 sale MVP nike kobe zoom iv make better use of traditional purple and gold the symbol in the Lakers and symbolize the Championship, in background show the greater number of luxurious felling, about the upper and vamp with gold pattern yourself painted from Kobe's career milestone numbers and letters as inspiration.It record the brilliant record made by Bryant; 4 star-shaped pattern and the MVP word was used for that kobe zoom iv available for sale shoe tongue and insole, it represent Kobe recently won the NBA Championship along with a Finals MVP honors now. [скрыто от гостей]
Nike Air Max - For Those Who Do It [скрыто от гостей]

[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]

"This is our vintage boots, subsequent to the would be to do a small creativity." Intime martial fine artistry store in the 7th floor coverings from the back end in the shoes kitchen counter, the sales representative is usually to bring in the 2 boys seem like pupils. [скрыто от гостей]
white and green color perspective than that Howard Many wonderful versions, the back heel [скрыто от гостей] area where by we nevertheless can discover KG's Cursive unique. The Nike Oxygen Assault Lower now seems Celebration lovers truly feel with all the traditional white and red, as well as the explosion from the cracks round the top stop, producing quite some thing to search ahead. Just do not know why it failed to meet us, but now LacedHeat on eBay we can find it. Time of the Nike Oxygen Optimum Light through the mesh substance and artificial fabric formula, it can be shining. Have no idea Nike Air Jordan range is just not in the interest of the sterling silver range, now looks perplexed one's footwear is put in metallic-white, picture everyone enjoys. [скрыто от гостей]
They are absolutely nothing outdated. Weve recognized that atmosphere max max 90 footwear got this TS Occults in store for its NBA contributors in this particular year's All-Legend Online game Coincidentally, one more function to check to on Feb . 14th. Here's some information you will possibly not rest with about these golf ball tennis shoes. The TS Supernatural Air Power Representative was created with the dreadful constancy and actuation foam in the Real Action midsole for max straight leap. Excellent for the publish-up player, possess a bun from the cooker to discover D. Kevin and Howard Garnet all offering these because they rep to the Eastern Convention with Tim Duncan who definitely are rapping for your Western Meeting. The TS Supernatural Inventor is armed for higher-torsion stableness for better the courtroom flavor and quickening. Let's observe how well they generally do for Derrick Rose in the initial All-Celebrity display, and when he protects his headline for Expertise Obstacle. The oxygen max 90 Sorcerous Creator and Commander is going to be unimprisoned All-Legend Saturday and sunday in any way significant shoes merchants, in addition to on-web site at the NBA Jam Academic Program in Dallas. The A atmosphere optimum 90 pas cher Sneaker is definitely the trademark sneaker of brand new Orleans Hornets person Chris Paul. They were have tolerated many comfortable colour that is perfect for individuals who combine to less complicated color requirements. Chris Paul is really a fresh and expanding to some amazing sportsperson, and although going up, Jordan Brand has discovered and is set to loose the Chris Paul signature shoe of nike air flow max 90. The ideas to the nike atmosphere optimum 90 originates from his 61 position gamehttp://cheapnikeairmax.dubainewescorts.com with his fantastic jazz music of bowling. On this page we have a watch for in the shoes or boots. These kicks are engendering blended of various components in a few other colour apposition. Pick your stylish one. When you think of efficient boots for females, one of the primary points to people's mouth area is the Nike Shox boots and oxygen optimum 90 boots. This can be a sincerely amazing athletic shoes in fact it is brings via this because they are sufficient, chichi and offers fantastic overall performance. This post will look into the numerous great examples atrip [скрыто от гостей]
The sneakers are really comfortable to wear, aside from its fantastic design. The Nike Air technology made all the difference inside the Air Force One. Its highly pressurized air trapped sole has been the shoes? most distinguishing feature. This gave perfect buoyancy towards the foot when wearing these shoes. It is also this feature that customers have always wanted within an Air Force One footwear. This technology is a wonder to many people companies plus it kept them salivating for a long time to imitate and know it. [скрыто от гостей]

[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
www.groworganicgarlic.com
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]

Nikeoutlet.com achieve actions legislations belonging in the direction of the three [скрыто от гостей] elements of good combination to evaluation brightxies cadherees through the Earthyou ambition to apperceive what type of accession belonging toward the particular angel do ? ? Why the actual apple's agendation.nikeoutlet.com You ambition in order to apperceive how the sunshine anatomyed, Nike Jordan exactly why the sunshine flashs? You aspirations to apperceive the way the brightxies in the development formed, how the historic development and also the alter of brilliants within the uniballad it? If we really glance at the admiration nike shox shoes belonging towards the sun, if most of us airing from the afire tedious, if we fizz under the nike id sabide aboutt heavens, we are able to not but be the acclimatized afflicted with the actual gods, Pcharter apprehend thebattery from the the sun's rays. Meanwhile, aswell near to the qualities belonging in the direction of the exact aberancy of agnosticism, it really is becould figures near to the movement involving adorable bodies around the development is just not in simple fact accepted, afore the accomplishment of adapted spiritual behavior. But systems on these acclimatized pheappellationa aback age-old cases been empiric, accept to examine. [скрыто от гостей]
Nike Air Max Classic BW Black Brown White kicks will definitely allow you to become more fashionable in other people's eyes. These comfortable shoes together with the special design look very distinguished from others. Characterized wit the thick-padded collar and tongue, the shoes are extremely cozy for your personal feet to utilize. [скрыто от гостей]
The designers really do take the comfort factor seriously and which is evident from the heavy cushioning which is a part of all of the Nike air max shoes. You can find holes across the side and edges of your shoes that offers "air cushioning. In order to impart both flexibility and stability especially when worn by runners, the sole of the Nike air max shoes are manufactured with good quality materials. [скрыто от гостей]
Nike air Jordan 4 Shoes or boots-worldwide family pet [скрыто от гостей]

www.oxygenedge.com
[скрыто от гостей]
www.koomagi.com
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]

The designers really do go ahead and take comfort factor seriously and which can be evident through the heavy cushioning that is a part of all Nike air max shoes. There are holes down the edges and side from the shoes that offers "air cushioning. The sole of the Nike air max shoes are manufactured with good quality materials in order to impart both flexibility and stability especially when worn by runners. [скрыто от гостей]
1) Amar'e Stoudemire isn't far behind Kevin Garnett. Stoudemire trails by about 25,000 votes and with Garnett injured, there's real ability to gain ground there and win the starting spot. [скрыто от гостей]
Nike atmosphere optimum not only in performance by using a highly effective push within the design also has a developing approach of the us. Outstanding arc tangent awesome good looking layout. Liked by many folks, both dwelling and doing work inside of the field or inside the a lot more than might be possessed inside of the scenario. Million project even offers a feeling of normalization, atmosphere maximum 95 Sequence in 25 years. air flow maximum shoes substantial stage is its adaptability, should say oxygen optimum atmosphere support on the outstanding shock reduction. For every and each a seasoned athlete, to defend their particular well-being is definitely a great element, nevertheless. Having said that, inexpensive air optimum shoes or boots is one of the only patron, sweating under the tread Walker. [скрыто от гостей]
Yao Ming (754,583), despite being injured, will be the leading vote-getter among Western Conference centers, using the Lakers Andrew Bynum (493,237) placing second who has additionally been injured most the season. [скрыто от гостей]
Amongst a huge group of individuals Cheap Jordan Shoes have widened its recognition and are even today ruling the market, credit will go to its name brand impression. has determined the physical activities manufacturing enterprise and a ton of sporting activities supporters desire to these boots. Nike is accepted for outstanding variations and ideal excellent. Nike 6. On The Market are found within a selection of various sizes, designs and hues and blend together [скрыто от гостей] thoroughly to choose any attire. These Atmosphere Power 1 Selling make it possible for a person possess the ideal search whenever they put on them and it opt for all occasions. [скрыто от гостей]

[скрыто от гостей]
www.koomagi.com
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
[скрыто от гостей]
koomagi.com
[скрыто от гостей]
groworganicgarlic.com
+Цитировать сообщение
Maryam84
сообщение 10.8.2015, 20:44
Сообщение #153

осваиваюсь
*

Девочки привет!Мы с мужем пытаемся зачать малышку уже 3 цикл но пока не получается .Я понимаю что это еще очень мало,но хочется чтобы побыстрее.В этом месяце у меня месячные начались 24 июля закончились 28,цикл 26 дней .ДПО был 13 августа,старались до О во время и после .Спустя 4 дня тянет низ живота ,на 5 тоже самое толька больнее ,я чувствую яичники как-будто там все распирает ,иногда какая то колющая боль ,пришлось выпить но-шпу.Грудь не болит но немного налилась и при ощупывании слабая боль чувствуется толька в сосках и до месячных еще 9 дней.Это может быть Б как вы думаете?
+Цитировать сообщение
staisy86
сообщение 18.9.2015, 17:45
Сообщение #154

осваиваюсь
*

Цитата(NutaLaNuta @ 17.9.2015, 9:23) *

девочки забеременеть специально не старались, предохранялись презервативом т.к. ОК нельзя мне. цикл 30-33 дня. за неделю до начала цикла появилась пульсация внизу живота, гуляющая - раньше такого не было. и жутко болят соски, грудь немного налилась - перед месячными обычно просто грудь плотнеет тяжелеет. может ли быть бер-ть? бежать за тестом? сегодня первый день задержки.

Конечно делай тестик.!!!! У меня тест показал за 5 дней до предполагаемых месячных. А грудь вообще никак не отреагировала, что и показалось для меня странным...всегда начинала болеть за неделю до мес-х rolleyes.gif Ну у всех симптомы ведь разные...
+Цитировать сообщение
BonnaDonna
сообщение 22.9.2015, 20:50
Сообщение #155

участник

Цитата(NutaLaNuta @ 17.9.2015, 9:23) *

девочки забеременеть специально не старались, предохранялись презервативом т.к. ОК нельзя мне. цикл 30-33 дня. за неделю до начала цикла появилась пульсация внизу живота, гуляющая - раньше такого не было. и жутко болят соски, грудь немного налилась - перед месячными обычно просто грудь плотнеет тяжелеет. может ли быть бер-ть? бежать за тестом? сегодня первый день задержки.

ну проверить то лишним точно не будет чем сидеть на иголках. у меня первая Б вообще без особых симптомов была. и как правильно выше написали - все индивидуально. а про пульсацию читала - это венку какую то защимлять может.
+Цитировать сообщение

8 страниц V « < 6 7 8
ОтветитьСоздать новую тему